tel.: 519 311 516, 725 569 218

Opis systemu

Ścianę systemu Accustic 110, tworzą połączone ze sobą moduły o grubości 11cm i szerokości od 70 do 120cm, wypełnione materiałem dźwiękochłonnym. Dzięki specjalnej konstrukcji ściana może uzyskać izolacje  akustyczną na poziomie do 54dB. Moduły poruszają się, po aluminiowym torze jezdnym zawieszonym na suficie. Dzięki zastosowaniu autorskich wózków jezdnych, ruch modułów jest płynny i może go obsłużyć  jedna osoba.  Moduły łączą się ze sobą aluminiowymi profilami, wyposażonymi w uszczelkę magnetyczną. Mogą zostać wykonane w każdym kolorze z palety RAL.

Elementy mogą być wykończone, płytą laminowaną, fornirem lub tablicą sucho ścieralną. .  Acoustic 110, dzięki zastosowaniu wymiennych paneli wykończeniowych jako jedyny na rynku umożliwia zmianę okładzin w trakcie użytkowania ścian bez konieczności demontażu modułów.

Dodatkowym atutem, jest możliwość instalacji drzwi jedno lub dwuskrzydłowych, na dowolnym odcinku ściany,  z uszczelniającym progiem opadającym.

Dwie listwy aluminiowo-gumowe, znajdujące się u góry i dołu modułu, wysuwane za pomocą mechanizmu obsługiwanego manualnie przy użyciu korby, lub półautomatycznie, zapewniają szczelność akustyczną i stabliność całej konstrukcji. Ostatnim elementem ściany jest teleskop. To moduł z dodatkowym wysuwanym doszczelnieniem pionowym.  Gdy ściana nie jest używana, moduły są przesuwane, na parking. W przypadku dwupunktowego zawieszenia modułu, parking może znajdować się obok ściany np. w specjalnej wnęcę. Przy jednopunktowym zawieszeniu, moduły przesuwane są na jeden z końców toru jezdnego.

Idea Działania

Acoustic 110 Automatic

Jest to system, akustycznych ścian działowych, łączących ze sobą zalety wysokiej izolacji akustycznej, z komfortem obsługi.  Półautomatyczna obsługa ściany, oparta jest na autorskim mikrokontrolerze, zaprojektowanym specjalnie dla Acoustic 110 Automatic. Polega na ręcznym ustawieniu modułów w osi ściany, podobnie jak w wariancie manualnym. W momencie zetknięcia się modułów sterownik uruchamia silnik elektryczny napędzający mechanizm wysuwania listwy stabilizującej.

Acoustic 110 Glass

System stosowany jest tam gdzie chcemy połączyć, zalety wysokiej izolacji akustycznej z przejrzystą formą przeszklonych modułów.

Inteligentne szkło

W każdym z naszych systemów w którym zastosowano przeszklenia istnieje możliwość zastosowania, innowacyjnej technologii „Smart Glass”. Pozwalającej na zmianę przejrzystości szkła, sterowanie prywatnością w Twoim domu i biurze, może odbywać się za pomocą przełącznika, pilota, smartphona bądź tabletu.

Dane Techniczne

Grubość ściany:   11cm
Szerokość modułów:   60-120cm
Izolacja akustyczna:   Rw= 42-54dB
Wysokoś ściany:   bez ograniczeń
Zawieszenie modułów:   jedno lub dwu punktowe
Drzwi:   jedno lub dwuskrzydłowe
Widoczne profile aluminiowe w dowolnym kolorze z palety RAL

Duży wybór materiałów wykończeniowych np.: płyta laminowana ( katalog firmy Kronpol ), fornir, tablica sucho ścieralna, lustro, a także wypełnienie szklane.

Badania i certyfikaty

Aby pobrac badania i certyfikaty kliknij przycisk ,,Pobierz''.

Galeria

scroll top