Akustyczne ścianki mobilne działowe stają się co raz to bardziej popularnym rozwiązaniem, mającym na celu zarządzanie przestrzenią w pomieszczeniach, zwłaszcza studyjnych bądź biurowych, gdzie wysoka izolacja akustyczna jest wymogiem koniecznym.

Opis systemu

Współcześnie Ściany mobilne można wybierać spośród wielu rozmaitych systemów i konfiguracji, różniących się od siebie materiałami wykończeniowymi, jakością, trwałością czy też poziomem izolacji akustycznej. W skład systemu Acoustic 110 wchodzą połączone moduły o grubości aż 11cm oraz szerokości od 70cm do nawet 130cm. Moduły te wypełnione są specjalnym materiałem dźwiękochłonnym. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji, akustyczne ścianki mobilne systemu Acoustic 110 mogą uzyskać niebywale wysoki poziom izolacji akustycznej, dochodzący do 54dB. Moduły poruszają się po aluminiowym torze jezdnym, zawieszonym na suficie. Opracowane i zaprojektowane przez naszą firmę wózki jezdne sprawiają, iż ruch elementów jest bardzo płynny. Z powodzeniem obsługiwany być może przez jedną osobę. Moduły łączą się ze sobą za pomocą profili aluminiowych, wyposażonych w uszczelkę magnetyczną. W przypadku systemu Acoustic 110 dostępna jest bardzo bogata oferta kolorów z palety RAL.

Elementy systemu wykończone mogą być za pomocą następujących materiałów: płyty laminowanej, fornirem bądź tablicą sucho ścieralną. Cechą wyróżniającą nasz system jest możliwość zmiany okładzin w trakcie użytkowania ścian, bez konieczności demontażu modułów, a to za sprawą zastosowania wymiennych paneli wykończeniowych. Nasz system jako jedyny na rynku daje Państwu taką możliwość.

Kolejnym atutem, korzystnie wpływającym na funkcjonalność systemu jest możliwość instalacji drzwi jedno lub dwuskrzydłowych, na dowolnym odcinku ściany wraz z uszczelniającym progiem opadającym.

Stabilność całej konstrukcji oraz szczelność akustyczna została zagwarantowana dzięki dwóm aluminiowo – gumowym listwom, znajdującym się u dołu oraz u góry modułu. Listy wysuwa się przy pomocy mechanizmu obsługiwanego manualnie poprzez korbkę lub półautomatycznie. Ostatnim elementem konstrukcji jest teleskop – moduł z dodatkowym wysuwanym doszczelnieniem pionowym. W czasie, kiedy ściana nie jest używana, moduły przesuwane są na parking. W przypadku dwupunktowego zawieszenia modułu, wspomniany parking może znajdować się obok ściany w specjalnej wnęce. Przy jednopunktowym zawieszeniu natomiast, moduły przesuwane są na jeden z końców toru jezdnego.

Zastosowanie systemu Acoustic 110 jest wielorakie. Może być używany zarówno jako ścianki do studia, sal konferencyjnych, hoteli czy firm, jak również w zwyczajnych apartamentach mieszkalnych.

Idea Działania

przedstawiona została na poniższych ilustracjach

Acoustic 110 Automatic

Jest to system akustycznych ścian działowych, łączących ze sobą zalety wysokiej izolacji akustycznej z komfortem oraz prostotą obsługi. Półautomatyczna obsługa ściany, oparta jest na autorskim mikrokontrolerze, zaprojektowanym specjalnie dla Acoustic 110 Automatic.

Acoustic 110 Glass

Specjalny system stosowany jest tam, gdzie mamy zamiar połączyć zalety wysokiego poziomu izolacji akustycznej z przejrzystą formą przeszklonych modułów.

Inteligentne szkło

Podobnie jak w poprzednich, tak i w przypadku systemu Acoustic 110 możliwe jest zastosowanie innowacyjnej technologii „Smart Glass”, pozwalającej na sterowania prywatnością w pomieszczeniach za sprawą zmiany przejrzystości szkła.

Dane Techniczne

Grubość ściany:   11cm
Szerokość modułów:   60-120cm
Izolacja akustyczna:   Rw= 42-54dB
Wysokoś ściany:   bez ograniczeń
Zawieszenie modułów:   jedno lub dwu punktowe
Drzwi:   jedno lub dwuskrzydłowe
Widoczne profile aluminiowe w dowolnym kolorze z palety RAL

Badania i certyfikaty

Aby pobrac badania i certyfikaty kliknij przycisk ,,Pobierz''.

Galeria