• Home
  • //
  • blog
  • //
  • Dźwiękoszczelne ściany przesuwne – gdzie sprawdzają się najlepiej?

Dźwiękoszczelne ściany przesuwne — gdzie sprawdzą się najlepiej?

Obecne rozwiązania architektoniczne muszą sprostać rosnącym potrzebom — zarówno osób prywatnych, jak i firm. Właśnie dlatego rozwiązania, które jeszcze do niedawna były dostępne dla dużych przedsiębiorstw, dziś są dostępne dla każdego. Jednym z takich rozwiązań są dźwiękoszczelne ściany przesuwne. Gdzie sprawdzają się najlepiej? Jakie są ich zalety? Odpowiedź w dzisiejszym artykule

Ściana przesuwna — co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje, dźwiękoszczelna ściana przesuwna to rodzaj ściany, którą można otworzyć lub zamknąć praktycznie jednym ruchem. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko i łatwo rozdzielić pomieszczenia. Co więcej, ściany te nie przepuszczają dźwięku. To dodatkowa zaleta, która sprawia, że ściany przesuwne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna cisza i spokój lub gdzie potrzebna jest odrobina prywatności.

Dźwiękoszczelne ściany przesuwane do domu lub do mieszkania

Bardzo wielu osobom ściany przesuwne kojarzą się z biurowym wystrojem, dlatego nie wyobrażają sobie takiego ściennego systemu we własnym mieszkaniu lub domu. Dom to bowiem przytulne cztery kąty. Azyl, miejsce, w którym odpoczywasz od pracy i spędzasz czas z rodziną. Nie wyobrażasz sobie, zatem, żeby przenieść “surowy”, korporacyjny design do własnego domu. Tymczasem, wcale nie musi tak być. Bogata oferta materiałów oraz możliwość wprowadzenia indywidualnych rozwiązań sprawia, że ściany mobilne mogą stać się integralną częścią pomieszczenia, zarówno, jeśli chodzi o jego kolorystykę, jak również charakter.

Ściany przesuwne do pokoju — dlaczego warto

Akustyczne ściany przesuwane do mieszkania to idealne rozwiązanie, jeśli dysponujesz małym metrażem, a chcesz wydzielić dodatkowe pomieszczenie, np. sypialnię i salon.

Akustyczna ściana mobilna może okazać się niezwykle praktyczna, gdy jedna osoba idzie już spać do sypialni, a druga chce oglądać telewizję w salonie. Dzięki przesuwnej ścianie akustycznej nie będziecie sobie wzajemnie przeszkadzać. Ściana mobilna przyda się również w pokoju zbuntowanego nastolatka, który do tej pory walczył o odrobinę prywatności, bo jest przecież już prawie dorosły. Wybór mobilnej ściany przesuwnej opłaci się również Tobie, nie będziesz już musiał/a słuchać głośnej muzyki, która dobiega z pokoju Twojej latorośli, kiedy nie będziesz mieć na to ochoty.

Ściany przesuwne – jaka cena?

Cena ścian przesuwnych zależy od kilku czynników — rodzaju materiału, z którego została wykonana, wymiarów oraz rodzaju modelu. Przykładowo — standardowe ściany mobilne są tańsze niż te akustyczne.

Akustyczne ściany mobilne w firmie — funkcjonalność i wygoda

Akustyczne ściany mobilne doskonale sprawdzają się w firmach. Pozwalają bowiem na wydzielenie pomieszczeń biurowych, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz w firmie rozmowy biznesowe, które mają poufny charakter. Mobilne ściany są bardzo częstym rozwiązaniem w salach konferencyjnych, wszędzie tam, gdzie odbywają się szkolenia czy spotkania w większym gronie. W takim przypadku zazwyczaj wybierane są mobilne ściany akustyczne, dzielące duże pomieszczenia, na mniejsze w miarę aktualnej potrzeby.. To praktyczne rozwiązanie,  dzięki któremu możemy do maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń, a pracownicy i klienci czują się swobodnie i komfortowo.

Akustyczne ściany mobilne — zastosowanie

Jak widać, ściany przesuwne to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zarządzać przestrzenią tak, jak chcesz.

Categories: blog

Podobne Posty