• Home
  • //
  • blog
  • //
  • Zasady Działania Działowych Ścian Przesuwnych

Działowe ściany przesuwne — zasady działania

Zastanawiasz się nad zamontowaniem działowych ścian przesuwnych, ale obawiasz się, że obsługa takich ścian będzie skomplikowana i czasochłonna? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości. Opowiemy, jak działają takie mobilne ścianki działowe.

Tradycyjna ściana a mobilne ścianka działowa — porównanie

Najbardziej oczywistą różnicą między typową ścianą a ścianą przesuwną, jest brak mobilności w przypadku tej pierwszej. Przesuwne ścianki mobilne pozwalają bowiem zarządzać przestrzenią, automatycznie, czyli szybko i wygodnie. Częstym zarzutem wobec mobilnych ścian działowych jest ich niewielka wytrzymałość, w stosunku do klasycznych ścian. Nic bardziej mylnego. Ściany tego typu są wykonywane z tworzywa o podwyższonej odporności, np. płyt laminowanych, czy szkła hartowanego. Dzięki temu są niezwykle trwałe i odporne.

Działowe ściany przesuwne — z czego się składa

Działowa ściana przesuwna składa się z modułów, które są zlokalizowane na suficie w torze jezdnym, dzięki wózkom łożyskowym. Brak prowadnic przypodłogowych sprawia, że ściana działowa wygląda profesjonalnie i doskonale współgra z wnętrzem. Tor ten wykonany jest z aluminium. Tak samo, jak elementy, które są odpowiedzialne za łączenie modułów. Kolejny element to korba, dzięki której moduł jest blokowany i uszczelniany.  kilkukrotny obrót korbą, powoduje wysunięcie dolnych i górnych profili uszczelniających.

Indywidualne rozwiązania — system parkowania oraz kolor

Właściwy dobór systemu parkowania jest niezwykle istotny, ponieważ odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie mobilnej ściany działowej. Właśnie dlatego wybierany jest indywidualnie, pod kątem układu pomieszczenia. Co więcej — rama ściany może mieć dowolną barwę. Dzięki czemu będzie doskonale współgrała z resztą pomieszczenia. Dodatkową zaletą mobilnych ścian jest możliwość zamontowania drzwi jedno, lub dwuskrzydłowych na wybranym odcinku ściany.

Przesuwne ściany działowe — uniwersalne rozwiązanie

Jak widać, obsługa mobilnych ścian działowych nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Ścianka można przesunąć bez wysiłku, praktycznie jednym ruchem. Co więcej, przesuwna ścianę działową można zamontować praktycznie w każdym  wnętrzu.

Categories: blog

Podobne Posty